7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Гладијаторски борби меѓу малолетници во центарот на Скопје (ВИДЕО)

Гладијаторски борби меѓу малолетници во центарот на Скопје (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Две момчиња се тепаат, а стотина други страсно навиваат. Сцената, која наликува на бокс-меч на отворено, ја следат и возрасни луѓе кои заедно со малолетниците го чекаат исходот. Тепачката се случила минатата недела во скопски Капиштец. Очевидци велат дека оваа борба меѓу децата среде бел ден, во центарот на градот, не се случува прв пат. Пријавиле во полиција, но и по една недела од настанот, МВР сѐ уште го истражува инцидентот.

РЕКЛАМА
- Реклами -