25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Започнува 23-то издание на Буба Мара, под наслов: „Нема правда, има Бубамара“

Започнува 23-то издание на Буба Мара, под наслов: „Нема правда, има Бубамара“

Translate (Eng):[gtranslate]

„Драги наши преживеани граѓани и доживотни политичари – Нема правда, има Бубамара“. Вака од штабот на оваа најпопуларна манифестација го најавуваат новото, 23. издание на манифестацијата.

„Имаме милион и пол причини да дојдеме и заедно да уживаме со најголемите музички, спортски, филмски, театарски и медиумски звезди Нашиот бројчаник врти напред , а кај некои други од позади. Дојдете со вашите ташни, раситнете ја стотката и се ќе биде ОК! Во меѓувреме слушајте лажни вести и дишете еколошко гориво. Рочиштето е закажано во четврток 27 февруари во арена Борис Трајковски. Нема правда, нема пара, ама има Бубамара“, велат од штабот.

Билетите ќе бидат пуштени во продажба од наредната недела,преку www.mktickets.mk и на уште едно продажно место за кое ќе има точна информација наредната недела.

РЕКЛАМА

Како и секоја година интересот за билети е преголем како и секоја година кога билетите беа продадени за само 45 минути.

- Реклами -