8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Ранковце фатен во кражба !!

Градоначалникот на Ранковце фатен во кражба !!

Почитувани,

Актуелното градоначалниче Ивица Тошевски повторно е фатен во кражба. Додека околни села во Ранковце се соочуваат со недостиг на пивка вода поради немаштија или поради тоа што се со спротивно мислење од она на горенаведениот, тој дрско и на најгруб начин краде вода со што го оштетува буџетот на „ЈКП Чист Ден“, и нанесува директна штета врз угледот на општината.
Градоначалничето, искористувајќи ја својата положба и овластување, неовластено се прикачил на водоводна мрежа со која стопанисува ЈКП, без претходно да поднесе барање, уплати и добие согласност, а притоа да створи услови за прикачување без никакво знаење на претпријатието, самоволно и неовластено се приклучил на крак од водоводната мрежа.Фотографија на Даниел Павловски.Фотографија на Даниел Павловски.
Ако неговата плата, која од прилика изнесува околу илјада евра е недоволна за да ги покрие трошоците за легален приклучок на пивка вода, што тогаш да кажеме за оние кои се на работ на егзистенцијата, а се трудат да бидат редовни и навремено да ги плаќаат своите давачки кон „ЈКП Чист Ден“? За потсетување, нивата која користи вода од дивиот приклучок се наоѓа на местото викано „Локма“, непосредно до магистралниот пат.
Ја користам оваа прилика да ја повикам директорката на „ЈКП Чист Ден“ Александра Стамболиска, да ги превземе сите дејствија и да и соопшти на јавноста за овој скандал!

Фејзбук статус на Даниел Павловски:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...