15 C
Ohrid
четврток, септември 24, 2020
Почетна Македонија Мизрахи го врати стариот натпис: Министерство за социјална политика на Република Македонија...

Мизрахи го врати стариот натпис: Министерство за социјална политика на Република Македонија (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи вчера одржа конференција за медиумите на која натписот „Република Северна Македонија“ над „Министерство за труд и социјална политика“ беше сменет со „Република Македонија“. На конференцијата министерката зборуваше за проблемите со децата без родители, но не ја прокоментира оваа промена.

РЕКЛАМА
- Реклами -