9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаОва е ценовникот за борбата во Скопје: Луѓето што гледале како се...

Ова е ценовникот за борбата во Скопје: Луѓето што гледале како се тепаат плаќале по 20 денари а снимачите по 300 денари.

Борбите меѓу малолетници кои се одржувале на спортското игралиште во скопската населба Капиштец не биле бесплатни. Како што објави „Само прашај“, за гледање на борбите се наплаќало по 20 денари, а за снимање – 300 денари.

Министерот за образование, Арбр Адеми, не знае за организираните борби. Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска не се произнесе со нови детали, но родителите на учениците во општина Центар велат дека полицијата ги известила училиштата за овие настани.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...