23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Ова е ценовникот за борбата во Скопје: Луѓето што гледале како се...

Ова е ценовникот за борбата во Скопје: Луѓето што гледале како се тепаат плаќале по 20 денари а снимачите по 300 денари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Борбите меѓу малолетници кои се одржувале на спортското игралиште во скопската населба Капиштец не биле бесплатни. Како што објави „Само прашај“, за гледање на борбите се наплаќало по 20 денари, а за снимање – 300 денари.

Министерот за образование, Арбр Адеми, не знае за организираните борби. Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска не се произнесе со нови детали, но родителите на учениците во општина Центар велат дека полицијата ги известила училиштата за овие настани.

РЕКЛАМА
- Реклами -