8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаСветОва се медицинските лица кои деноноќно се борат со коронавирусот !!!

Ова се медицинските лица кои деноноќно се борат со коронавирусот !!!

Голем број доктори и медицински сестри без прекин работат за да им помогнат на заболените од коронавирусот во Вухан, Кина. Сите тие мораат да носат заштитна опрема – маски и очила – за да не бидат и самите заразени од смртоносниот вирус. Некои од нив ги завршуваат смените преспивајќи на болничкиот под или на столица пред повторно да се вратат на работа.

ФОТО:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...