29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Свет Ова се медицинските лица кои деноноќно се борат со коронавирусот !!!

Ова се медицинските лица кои деноноќно се борат со коронавирусот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Голем број доктори и медицински сестри без прекин работат за да им помогнат на заболените од коронавирусот во Вухан, Кина. Сите тие мораат да носат заштитна опрема – маски и очила – за да не бидат и самите заразени од смртоносниот вирус. Некои од нив ги завршуваат смените преспивајќи на болничкиот под или на столица пред повторно да се вратат на работа.

ФОТО:

РЕКЛАМА

- Реклами -