18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Ќе ви се скрши срцето: Девојче не може да ја гушне својата...

Ќе ви се скрши срцето: Девојче не може да ја гушне својата мајка која работи како медицинска сестра, поради коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Една мајка од Кина, која работи како медицинска сестра во болницата во која се сместени пациентите кои боледуваат од коронавирусот во провинцијата Хенан имаше емотивна средба со својата ќерка.

Праќајќи си прегратки преку воздухот, на оваа емотивна средба, мајката му вети на своето мало девојче дека ќе се врати откако ќе се изборат со вирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -