8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветЌе ви се скрши срцето: Девојче не може да ја гушне својата...

Ќе ви се скрши срцето: Девојче не може да ја гушне својата мајка која работи како медицинска сестра, поради коронавирусот

Една мајка од Кина, која работи како медицинска сестра во болницата во која се сместени пациентите кои боледуваат од коронавирусот во провинцијата Хенан имаше емотивна средба со својата ќерка.

Праќајќи си прегратки преку воздухот, на оваа емотивна средба, мајката му вети на своето мало девојче дека ќе се врати откако ќе се изборат со вирусот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...