9.7 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаедничко навивање во МКЦ – в недела во живо ќе се пренесуваат...

Заедничко навивање во МКЦ – в недела во живо ќе се пренесуваат „Оскарите“

Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје вo недела (9 февруари) со почеток од 22 часот ќе организира пренос во живо од доделувањето на „Оскарите”. Билетите се бесплатни.

„Иако првично беше најавено дека следењето во живо на доделувањето на „Оскарите“ ќе се емитува само во киното ‘Фросина’, поради голем интерес од јавноста, за преносот ќе биде отворено цело МКЦ, а следењето на најпрестижните филмски награди ќе биде на повеќе екрани“, соопштија од Град Скопје.

скопје 24

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...