9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаИзбеганиот затвореник од Идризово пронајден е на таванот од затворот.

Избеганиот затвореник од Идризово пронајден е на таванот од затворот.

Албанскиот државјанин А.Д., кој успеал ноќеска да се ослободи од ќелијата каде ја издржувал доживотната затворска казна, утринава е најден на таванот на затворот „Идризово“.

Дезинформација е веста на повеќето медиуми дека затвореник осуден на доживотна казна затвор избегал од „Идризово“, вели во изјава за „Локално“ директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ.

„Веќе пуштивме демант, се работи за дезинформација. При проверка го немало, но најден е на поткровје. Однесен е на проверки како што наведува процедурата и потоа е вратен во затворот“, ни изјави Станковиќ.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...