24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Како на филм, со бонсек ги изекол решетките и побегнал од Идризово

Како на филм, со бонсек ги изекол решетките и побегнал од Идризово

Translate (Eng):[gtranslate]

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутрината избега од Казнено поправниот дом во Идризово.

Според одговорното лице во затворот, осудениот А.Д. бил во својата ќелија при проверката на 07.02.2020г. во 19,00ч. а на 08.02.2020г. во 07,00ч. забележале дека избегал.

Бегството е извршено со сечење на заштитна решетка од келијата која се наоѓала на третиот кат.

РЕКЛАМА
- Реклами -