25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Општина Неготино на прослава за Валентајн ќе дели кондоми, влажни марамчиња и...

Општина Неготино на прослава за Валентајн ќе дели кондоми, влажни марамчиња и лубриканти

Translate (Eng):[gtranslate]

Три дена ќе трае прославата на Свети Трифун и Свети Валентин во општина Неговино годинава. Од 12 до 14 февруари, соопшти претседателот на Советот Диме Витанов.

Тој истовремено наведува дека ќе има бесплатно јадење и пиење на плоштадот, а од нагрдана игра ќе бидат избрани двајца кои ќе одат во Париз, градот на љубовта.

И така, додека присутните ги забавуваат Миле Кузмановски, Елена Велевска, ансамбли и културни друштва, на присутните ќе им се делат флаери со бесплатни кондоми, лубриканти и влажни марамчиња.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -