9.9 C
Ohrid
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Македонија Полицаец си го заборавил пиштолот во женски тоалет во казино во ТЦ...

Полицаец си го заборавил пиштолот во женски тоалет во казино во ТЦ Лептокарија

Translate (Eng):[gtranslate]

Пиштол од сѐ уште не позната марка е пронајден во женскиот тоалет во казино во трговскиот центар Лептокарија. По пријавување на случајот утврдено е дека оружјето е приватна сопственост на лице со иницијали Љ.Ј.

За случајот е известено и Јавното обвинителство. Оружјето ќе биде предадено на вештачење по што ќе се преземат соодветни мерки.

лидер

РЕКЛАМА
- Реклами -