8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСрнчето Бамби на гости во Белица (видео)

Срнчето Бамби на гости во Белица (видео)

Бамби е чест гостин во домот на Кире од Белица. Ова семејство се грижи неколку години за срндакот кој од бебе ги посетува во нивниот дом.

Така беше и вчера.

,,Ексклузивна снимка што ќе ви ги стопли душите. Погледнете како расте нашиот Бамби“-напиша домаќинот на ФБ страницата Белица, на која редовно се постираат фотографии од убавините на ова кичевско село.

Срндакот Бамби, постојано се враќа во семејството кое го згрижи речиси пред три години во својот дом. Бамби оди во шумата и повторно се враќа кај своите домаќини.

Така беше и минатата година кога падна снег во Белица, а Бамби по неколкудневна прошетка во шумата, се врати на топло во домот на неговите посвоители, на нивна и на радост на останатите жители од селото.

Exskluzivna snimka so BAMBI sto ke vi gi stopli dusite i srcata na site Belićani, Makedomci i naši prijateli od celiot svet. Poglednete kako raste naseto mileniće vo najubavite predeli vo srceto na Makedonija 😘👌🇲🇰

Gepostet von BELICA – БЕЛИЦА am Freitag, 7. Februar 2020

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...