9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаСтрумичанката Марија Витанова која загина во Пјаченца утре ќе биде погребена во...

Струмичанката Марија Витанова која загина во Пјаченца утре ќе биде погребена во вечното почивалиште

Марија Витанова од Струмица, ќерка на македонскиот конзул во Италија, Стојан Витанов, која загина во сообраќајна несреќа во Пјаченца на 2 февруари, заедно со нејзиниот братучед, Методиј Витанов, утре ќе биде испратена до вечното почивалиште на Градските гробишта во Струмица.

 

Погребот на 25-годишната Марија ќе биде во 14:00 часот, а претходно од 12:00 до 14:00 посмртните останки ќе бидат изложени во Градската капела во Струмица.
Според пишувањата на италијанските медиуми, Методиј Витанов (26), на 2 февруари во раните утрински часови, управувајќи автомобил „Рено Клио“ удрил во дрво и веднаш се запалил, па кога пристигнале спасувачите екипи веќе било доцна за двајцата. Медиумите пренесоа дека станува збор за кобно место на кое за десет дена се случиле три сообраќајни несреќи со фатални последици.

Текстот е првземен од Струмица нет https://www.strumicanet.com

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...