6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаЗабава107 годинишниот Џо: Јас сум добар возач, ако не ми верувате може...

107 годинишниот Џо: Јас сум добар возач, ако не ми верувате може да ја прашате мојата жена која има 100 години !!

107-годишниот Американец Џо Њуман е еден од најстарите возачи во САД, а приказната за него неодамна стана вирален хит на социјалните мрежи.

Жителот на Сарасота во Флорида го привлече вниманието откако се појави видео на кое се вози црвен кабриолет. Џо Њуман вози по американските патишта повеќе од 90 години и сè уште лесно ја продолжува возачката дозвола кога му е потребно.

„Секако дека сум добар возач“, изјави 107-годишниот Џо за медиумите. Неговата вереница, која со задоволство се вози наоколу со него и наскоро ќе го прослави својот 100-ти роденден, се согласи со неговата изјава.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...