-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија 26 годишен полицаец го чистел службениот пиштол, па се застрелал во раката.

26 годишен полицаец го чистел службениот пиштол, па се застрелал во раката.

Translate (Eng):[gtranslate]

Изутринава во 06,15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се повредил во пределот на левата дланка. За време на настанот во просторијата бил и уште еден полициски службеник кој не бил повреден. Д.Ѓ. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

РЕКЛАМА