15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Македонки од Америка ќе ја шминкаат нашата Атиџе.

Македонки од Америка ќе ја шминкаат нашата Атиџе.

Translate (Eng):[gtranslate]

Документарниот филм „Медена земја“ е во трка за два Оскари, на вечерашната церемонија.

Како што е веќе познато, екипата од Македонија е веќе пристигната во Лос Анџелес, а Атиџе ги освои срцата на сите присутни, како и на големите филмски ѕвезди.

Македонките Мила и Љупка Арсовски, кои живеат и работат во САД, се оние кои ќе се погрижат за изгледот на Атиџе и екипата на Медена земја.

фокус