25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Медените зачекорија на црвениот тепих !!

Медените зачекорија на црвениот тепих !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Започна оскаровската еуфорија. Нашата екипа веќе се претстави пред новинарите од целиот свет, пред официјалното излегување на црвениот тепих.

Цела екипа освен Котевска носи креации на „Кокев“.

„Медена земја“ испишува историја со двете номинации за Оскар, за најдобар документарец и најдобар странски филм.Фотографија на Âme Salon.

РЕКЛАМА
- Реклами -