11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Познатата фризерка Светлана Зуламоска, во знак на подршка на Оскарите, од коса...

Познатата фризерка Светлана Зуламоска, во знак на подршка на Оскарите, од коса го изработи ликот на Атиџе Муратова.

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатата фризерка Светлана Зуламоска, во знак на подршка на Оскарите, од коса го изработи ликот на Атиџе Муратова.

“Медена земја” е номинирана за два Оскари, за најдобар странски и најдобар документарен филм.

Погледнете ја оваа умешност:

РЕКЛАМА
- Реклами -