18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Забава Русин од неговата стара лада успеал да направи вистинско “чудовиште” за чистење...

Русин од неговата стара лада успеал да направи вистинско “чудовиште” за чистење на снег

Translate (Eng):[gtranslate]

Мајстор од Курск од деловите кои ги собирал со години, сам успеал да направи совршен чистач за снег.
Оваа машина за снег е дело на домашна работилница, а снегот го чисти како
професионалец.
Неговиот творец вели дека од старата „Лада“ направил чудовиште за снежната покривка

РЕКЛАМА
- Реклами -