9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонија4 години ни трага ни глас од Марина Арсова, која остави маж...

4 години ни трага ни глас од Марина Арсова, која остави маж и дете..

Ниту трага, ниту глас и по 4 години од исчезнувањето на сега веќе 37 годишната Марина Арсова. Марина, по потекло кочанчанка, а мажена во Штип, за последен пат е видена на 29 декември 2015-та година, кога излегла од домот во штипската населба 8-ми Ноември, оставајќи ги сопругот и тогаш 9 годишната ќерка и повеќе не се вратила. Истиот ден се јавила на мајка си во Кочани.

– Последните 3 дена на работа многу плачела. Тоа го знаеме од нејзини колешки. Мене ми се јави и ми рече дека ќе дојде на гости за Нова Година, но тоа не се случи-изјави Ленче Цветкова, мајка на исчезнатата Марина Арсова

Една недела подоцна нејзиниот сопруг пријавил во полиција дека Марина ја нема. Нејзината мајка вели дека повеќе од 700 денови живее во агонија, но верува дека мајчинскиот инстинкт не ја лаже.

– Телефонот ќе заѕвони, јас трчам да се јавам, мислам дека е таа. Повеќе немам сила да издржам. А таа е жива. Го чувствувам тоа овде, иако срцето ми е празно, чувствувам дека е жива – изјави Ленче Цветкова, мајка на исчезнатата Марина Арсова

Цветкова повторно го побара вниманието на јавноста, зашто смета дека можеби во меѓувреме некој ја видел или пак слушнал некоја информација која ќе може да им помогне на истрагата.

– Ако можат да помогнат, било каква информација да добиеме- додаде Цветкова

Со внуката се гледаат секоја втора недела. Така определил Центарот за социјални работи, откако таткото побарал од дедото и бабата да поднесат барање за можат да ја гледат и да бидат со неа. Од полицијата информираат дека потрагата сеуште трае.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...