21.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Во село Бајково волк нападнал стадо овци, стопанот го отепал со еден...

Во село Бајково волк нападнал стадо овци, стопанот го отепал со еден удар од секира…. (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Долго време селаните на село Бајково мака мачеле со глутница волци кои им ја напаѓале стоката и им нанесувале големи штети. Таков бил и случајот со стадото на Јане А., но, овојпат тој храбро истапил пред волкот, заштитувајќи го своето стадо со само една секира во раце.

фото farmeri mk

РЕКЛАМА
- Реклами -