15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаВо село Бајково волк нападнал стадо овци, стопанот го отепал со еден...

Во село Бајково волк нападнал стадо овци, стопанот го отепал со еден удар од секира…. (ФОТО)

Долго време селаните на село Бајково мака мачеле со глутница волци кои им ја напаѓале стоката и им нанесувале големи штети. Таков бил и случајот со стадото на Јане А., но, овојпат тој храбро истапил пред волкот, заштитувајќи го своето стадо со само една секира во раце.

фото farmeri mk

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...