12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Инспекцијата на терен: 11 годишно девојче од Кочани бремено во 6-ти...

Инспекцијата на терен: 11 годишно девојче од Кочани бремено во 6-ти месец.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерство за труд и социјална политика денеска во Берово заедно со инспекција од МТСП на вонреден инспекциски надзор.

Имено се работи за 11 годишно девојче кое што на 24 јануари е донесено во Берово од Центарот за социјални работи во Кочани, штитеничката е моментално во мал групен дом, згрижена е.

Од Министерството наведуваат дека се работи за 11 годишно дете кое е во поодмината фаза на бременост, имено 6 месеци е бремена.

РЕКЛАМА