25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет Нема да ви се верува колку чинеше годинашата 92. церемонија на доделување...

Нема да ви се верува колку чинеше годинашата 92. церемонија на доделување на Оскарите

Translate (Eng):[gtranslate]

Годинашата 92. церемонија на доделување на Оскарите во театарот „Долби“ во Лос Анџелес чинела вкупно 44 милиони долари, е објавено на финансиската веб-страница „WalletHub“.

Како што се додава, само за црвениот тепих биле потрошени 24,7 илјади долари. За поставувањето на црвениот тепих, со површина од 1,5 илјади квадратни метри, биле потребни 900 часови работа и бил ангажиран тим од 18 лица.

Дел од тепихот ќе биде рециклиран, а дел ќе биде дониран во хуманитарна организација.Во големата сала на театарот „Долби“ биле поставени околу шест километри електрични кабли и околу два километри драпери за гала приемот по доделувањето на Оскарите.

РЕКЛАМА

извор: Makfax

- Реклами -