18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Боки13 фатен во лага- Немал рак, имал гастритис??

Боки13 фатен во лага- Немал рак, имал гастритис??

Translate (Eng):[gtranslate]

На продолжението од рочиштето за Рекет, суд
ијката рече дека дошле резултати од конзилиумот според кој Јовановски нема канцер.

-Нема елементи обвинетиот да не присуствува на рочиштата, а од вештачењето било утврдено дека Јовановски има хроничен гастритис, а нема утврдено малигнитети, па треба да биде прегледан од дигестивен лекар, рече судијката.

Ако сакате обесете ме, ова е фалсификат, рече Боки, кој со адвокатот пак тврдеа дека вчера воопшто не му бил извршен преглед џа да му издадат дијагноза.

РЕКЛАМА
- Реклами -