24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот Ногачески на чело со советот уште еднаш ја покажаа својата хуманост,...

Градоначалникот Ногачески на чело со советот уште еднаш ја покажаа својата хуманост, 30.000 денари помош за Сандра Ническа

Translate (Eng):[gtranslate]

По барење од градоначалникот Ногачески на денешната седница Советот на општина Дебрца едногласно одлучи од буџетот на општината да се одобрат 30.000 денари за лекувањето на Сандра Ническа.

Градоначалникот Ногачески и посака здравје на Сандра и што поскоро закрепнување.

Инаку Ногачески важи за најхуманиот градоначалник, тој редовно им дели храна и дрва за огрев на луѓето кои се социјално загрозени …

РЕКЛАМА

Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.

- Реклами -