15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваНајголемиот скандал во Холивуд: Сопругот на популарната актерка ја “уловил“ во кревет...

Најголемиот скандал во Холивуд: Сопругот на популарната актерка ја “уловил“ во кревет со неговиот син

Николас Реј беше еден од популарните холивудски режисери во таканаречениот “златен период“ на филмската индустрија.

Ремек делата како што се „На осаменото место“, „Бунтовник без причина“ или пак „Ноќите живееја“, претставуваат врвни остварувања во своите жанрови, а неговите остварувања послужиле како инспрација на многу режисери кои се појавиле подоцна.

Во четиригодишниот брак со легендарната актерка Глорија Грејем, имал падови и издигнувања, а нивното разделување е едно од најскандалозните во Холивуд.

Реј ја “уловил“ Глорија во кревет со неговиот син Ентони, а момчето во тоа време имало само 13 години.

Шокот кој што тој го чувствувал во тоа време е неспоредлив со било што друго.
Тоа не донело до автоматски развод туку парот се трудел што посуптилно да му соопшти на светот дека повеќе не се заедно.

Интересно е тоа што Грејем по бракот со Николас имала уште два брака. Прво се венчала со Сај Хауард, а потоа со младиот Ентони. Бракот со Ентони траел цели 14 години.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...