14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Шеќеринска: НАТО удри печат на нашата стабилна и сега веќе просперитетна...

Шеќеринска: НАТО удри печат на нашата стабилна и сега веќе просперитетна држава

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на денешната прес-конференција говореше за ратификација на протоколот за НАТО вчера во Собранието во Македонија.

Како што истакна таа, ваквите успеси ќе и дадат нова сила и енергија на нашата држава.

„Го направивме она што одамна требаше да се направи. Почнавме да ги решаваме проблемите. Сакам да се заблагодарам на довербата која граѓаните ни ја дадоа и ми ја дадоа лично мене. Учествував и ги истерав до крај двете стратешки цели на државата. Верувам дека овие успеси ќе и дадат нова сила на државата“, истакна Шекеринска.

РЕКЛАМА
- Реклами -