5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев На тие што отидоа во Германија им е досадно и...

Заев На тие што отидоа во Германија им е досадно и животот така ќе помине. А овде во Македонија е подобро предизвикот е силен а животот е исполнет“,

Таму е досадно и животот ќе помине. Тука предизвикот е силен и ќе биде животот исполнет“, порачува поранешниот и претендент за нов премиер по избopите на 12 април.

„Затоа, не велам дека не треба да размислуваме и надвор дали да одиме или не – примамливи се повисоките плати, но на крајот, дали останува доволно толку за да биде вредно да го напуштиме огништето, отколку вредноста да останеме дома, со своите роднини, родители, пријатели, другари.

Овде да креираме и ако сме патриоти, да ѝ помогнеме на државата. Генератор на развојот се младите. Движечка сила насекаде се младите.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...