22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Заев На тие што отидоа во Германија им е досадно и...

Заев На тие што отидоа во Германија им е досадно и животот така ќе помине. А овде во Македонија е подобро предизвикот е силен а животот е исполнет“,

Translate (Eng):[gtranslate]

Таму е досадно и животот ќе помине. Тука предизвикот е силен и ќе биде животот исполнет“, порачува поранешниот и претендент за нов премиер по избopите на 12 април.

„Затоа, не велам дека не треба да размислуваме и надвор дали да одиме или не – примамливи се повисоките плати, но на крајот, дали останува доволно толку за да биде вредно да го напуштиме огништето, отколку вредноста да останеме дома, со своите роднини, родители, пријатели, другари.

Овде да креираме и ако сме патриоти, да ѝ помогнеме на државата. Генератор на развојот се младите. Движечка сила насекаде се младите.

РЕКЛАМА
- Реклами -