18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Крсто Мукоски: Вмро Дпмне е криминална банда, и сите треба да лежите...

Крсто Мукоски: Вмро Дпмне е криминална банда, и сите треба да лежите во затвор, а јас си го одлежав моето.

Translate (Eng):[gtranslate]

Крсто Мукоски по долгогодишен молк денеска реши да се јави за збор во Собранието откако претходно, пратеникот Милошоски го прозва за серијата тендери кои ги добивал од Владата на СДСМ.

Мукоски го обвини Милошоски и дека е криминалец и дека партијата има проблем со криминалци како него.

Тој го обвини дека на 27 април ги водел протестите и ја водел толпата.

РЕКЛАМА
- Реклами -