18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Забава Сопругата ме натера да ја избркам мојата мајка од нашата свадба, бидеќи...

Сопругата ме натера да ја избркам мојата мајка од нашата свадба, бидеќи ќе им смрдела на гостите, но јас не направив така….

Translate (Eng):[gtranslate]

На една свадба младоженецот ја седнал својата мајка на невестинската маса, за што сопругата не била многу среќна, па прашала што бара таа старица таму, ја доведе да им смрди на гостите?!

-Веднаш да си ја исфрлил од тука- рекла таа, на што сопругот не и одговорил ништо, но таа и понатаму инсистирала, старицата да си замине.

Младоженецот отишол до микрофонот и рекол:

РЕКЛАМА

-Кој сака да ја купи мојата мајка? Ја продавам зошто мојата сопруга не ја сака!

Сите гледале зачудено и никој ништо не одговорил, па затоа синот си отишол до мајката ја земал во раце и рекол: јас те сакам ако другите не- рекол тој и си заминал со својата мајка дома, оставајќи ја невестата сам со гостите.

По неколку дена, на неговта а врата се појавил најбогатиот човек од тоа место и му рекол:

Слушнав што се случило на твојата свадба и сакам поради тоа да ти ја дадам мојата ќерка да ти биде жена, зошто ако ти се грижиш така за својата мајка, сигурно ќе ја чуваш и пазиш мојата ќерка.

- Реклами -