18 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Свет И покрај силните болки што ги трпи 5-годишниот Богдан кој боледува од...

И покрај силните болки што ги трпи 5-годишниот Богдан кој боледува од рак, пее песна за Господ. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Кога петгодишниот Богдан ќе ја запее познатата песна за Господ, нема око што нема да пушти солза. Посебно ако знаеме дека момчето се бори за живот.

Богдан е болен од тежок тумор во малата карлица кој му е дијагностициран во јули 2018, Туморот нагло пораснал и ги притискал бубрезите, така што кога мокрел трпел големи и ужacни болки. Против болки примал и мopфиум, а докторите во Србија му давале 10 % шанси дека ќе преживее. Откако состојбата му се влошила, Богдан од 2019 заминува на клиниката „Аџибадем “во Турција.

Во продолежние може да ја слушнете песната од ова малечко ангелче:

РЕКЛАМА

„Ние сме деца на небото, на таткото небесен, се што сме и се што имаме, се ни го даде Бог. Душа и тело, срце малечко, за со цело битие да го вистински љубиме“, пее малиот Богдан од градот Заечар во Србија.

- Реклами -