7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Полицијата го барала да ја одлежи затворската казна, а тој цело време...

Полицијата го барала да ја одлежи затворската казна, а тој цело време се сликал со Заев, Спасовски, Пендаровски и Боки 13.

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициските сили на СВР Скопје синоќа го уапсиле Нафи Абдиоски, познат криминалец близок со лидерот на СДСМ Зоран Заев и техничкиот премиер Оливер Спасовски, објави порталот Лидер.мк.

Како што брифираат нашите извори, Абдиоски е уапсен затоа што е осуден на шест месеци затвор а по него се трага и за еден куп други кривични дела.

Инаку тој е многу близок до раковотството на СДСМ и во минатото прилично и вршеше работа на партијата за избори.

РЕКЛАМА

Освен со Заев и Спасовски, тој може да се забележи и со претседателот Пендаровски, со неговиот портарол Миле Бошњаковски но и со Мухамед Зекири.

- Реклами -