-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Зоран Заев: Живеам како студент не ме бива за никакво готвење, јадам...

Зоран Заев: Живеам како студент не ме бива за никакво готвење, јадам само кашкавал салама и по некоја виршла.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот премиер Зоран Заев вели дека е азилант во Скопје и живее сам во премиерската вила.

Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела, на Канал 5 од 18.30, Заев на Жаре му открил многу лични приказни, велат од Продукцијата.

– Живеам како студент во Скопје. Моето семејство е во Струмица и секој викенд одам кај нив. Имам две жени што ми помагаат дома, но тие се на работа до 16 часот, потоа сум сам. Не знам да зготвам ништо. Не знам ни лепчиња да пржам“, изјавил Заев.

РЕКЛАМА

На прашањето на Жаре, како се храни, тој рекол: „Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли“. Заев зборувал и за семејството, за детсвото во Муртино и за својата прва работа од која ги заработил првите пари.