7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицаецот кој се поклона пред камата и револверот, од Наќе Чулев е...

Полицаецот кој се поклона пред камата и револверот, од Наќе Чулев е назначен за заменик командир.

Човекот кој во полициска униформа и од позиција на командир на полициската станица во Крушево во време на ВМРО ДПМНЕ се поклонуваше и бакнуваше кама и револвер е назначен од техничкиот министер Наќе Чулев за заменик командир.

Благојче Димшоски е познат на македонската јавност како униформирано лице кое се поклонуваше на кама и револвер и беше обвинет од колегите за злоупотреба на униформата, а на крушевската јавност е познат како поранешен командир на ПС-ОН Крушево од времето на ВМРО ДПМНЕ.

Како што тогаш изјавија од МВР за Цивил, 13.07.2016 година, против Димшоски била покрената дисциплинска постапка за непрофесионализам и злоупотреба на полициската униформа, а колегите обвинија за злоупотреба и чинот го опишаа како илустрацијата на партизацијата на Министерството од страна на ДПМНЕ. Имајќи го во превид ова техничкиот Министер Наќе Чулев повторно ја става на тест довербата во МВР со назначувањето на Димшоски на позицијата заменик-командир во крушевската полициска станица.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...