29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Охридските рампи не биле искршени од ванадли, туку од пијан шофер кој...

Охридските рампи не биле искршени од ванадли, туку од пијан шофер кој се враќал од Комитска прослава.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сторителот од Охрид , управувајки во Алхохолизирана состојба ПМВ „Рено Меган“ , ги собрал двете рампи во центарот на Охрид сопственост на ЈП „Билјанини Изввори“Охрид ,кое јавно претпријатие стопанисува со паркинг просторот во Охрид . настанот се случил околу 4 часот изутрина , а веднаш на местото на анстанот пристигнале полициски екипи и Брза Помош.

Лицето кое управувало со возилото Претхдно бил на „ Комитска Вечер“ во еден од охридските хотели , по улицата Макеоднски просветители се движел со голема брзина , а застанал од како ги собрал електронските рампи, секако по целосно демолирање на возилото.

Редакцијата Охридскај ексклузивно објавува фотографии оф местото на настанот:

РЕКЛАМА

Извор: Охридскај

- Реклами -