6 C
Ohrid
недела, април 18, 2021
Почетна Свет СЕ ПРОДАВА КОЛАТА ВО КОЈА Е УБИЕН ТУПАК ЗА 1.750.000 ДОЛАРИ

СЕ ПРОДАВА КОЛАТА ВО КОЈА Е УБИЕН ТУПАК ЗА 1.750.000 ДОЛАРИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Автомобилот во кој е убиен Тупак во Лас Вегас, познатиот БМВ 750iL од 1996 година, се продава за 1.750.000 долари.
Уште во 2017 година, овој познат автомобил беше пуштен во продажба за 1,5 милиони американски долари, а набргу потоа да се најде во ТВ-серијалот „Pawn Stars“, но тогаш не беше продаден.

Неговата цена во 2020 година е дури и повисока и изнесува 1,75 милиони долари.

Уште откако беше убиен Лизејн Периш Крукс (вистинското име на Тупак), ова BMW 750iL промени неколку сопственици.

РЕКЛАМА

Автомобилот е комплетно реставриран, сите куршуми се отстранети, а и „шофершајбната“ е заменета.

Автомобилот е всушност во одлична форма, но без тие дупки од куршуми изгледа како и сите други 750iL од тој период.

На пример, во 2017 година, Хамерот Х1 на Тупак, на една аукција се продаде за 205.531 долари, а прашање е дали оваа БМВ може да најде нов сопственик.

- Реклами -