15.4 C
Ohrid
вторник, септември 22, 2020
Почетна Македонија Чулев: Во месец март ќе ги издадам новите пасоши без ''северна''

Чулев: Во месец март ќе ги издадам новите пасоши без ”северна”

Translate (Eng):[gtranslate]

Новите патни исправи, кои се очекуваат да пристигнат во март нема да го имаат новото име на државата – соопшти денеска министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

„Нема да бидат најверојатно веднаш со новото име заради тоа што не се утврдени техничките спецификации околу изгледот на новата патна исправа“, рече Чулев.

РЕКЛАМА
- Реклами -