6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија ЕДЕН МЕСЕЦ ОД ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МАРИЈА БРЗАКОВА, ПОЛИЦИЈАТА КАЖУВА ДЕКА СЕ РАБОТИ...

ЕДЕН МЕСЕЦ ОД ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МАРИЈА БРЗАКОВА, ПОЛИЦИЈАТА КАЖУВА ДЕКА СЕ РАБОТИ НА СЛУЧАЈОТ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Точно еден месец од исчезнувањето на Марија Брзакова од Босилово – трага од младата жена се уште не е пронајдена. Нејзините фотографии со испишани броеви за контакт до семејството доколку некој ја сретне се среќаваат по јавните површини низ градот, па и на социјалните мрежи, но досега нема резултати. Марија Брзакова ја нема од 18 јануари, а исчезнувањето сопругот го пријавил на дваесетти. Оттогаш се организираа повеќе потраги по младата мајка.

Полицијата не излегува со нови информации. Нивните соопштенија се скудни, од една куса реченица: Се работи на расчистување на случајот, истрагата е во тек.

Утрото кога излегла од дома, Марија носела темни тренерки. Немала со себе паричник, мобилен телефон или лични документи.

РЕКЛАМА
- Реклами -