3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Е навистина е малер: Фасадата се урна врз автомобилот на Тошо Малерот...

Е навистина е малер: Фасадата се урна врз автомобилот на Тошо Малерот (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Од силниот ветер кој синоќа беснееше во Скопје се одрона фасада и падна врз автомобилот на популарниот Васко Тодоров – Тошо Малерот во скопската населба Козле дознава „Слободен печат“.

Автомобилот бил паркиран до зградата во која живее Тодоров, а во моментов се очекува полициска екипа да изврши увид.

РЕКЛАМА