26.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Македонците кој успеаа да стигнат до маски, сега ги препродаваат по 300...

Македонците кој успеаа да стигнат до маски, сега ги препродаваат по 300 денари.

Translate (Eng):[gtranslate]

И додека во Македонија е регистриран првиот случај на корона вирус, наместо достапност на неопходниот материјал маските достигнаа цена до 300 денари.

Ако најевтините маски беа околу 50 денари, а оние кои нудат поголема заштита околу 150, сега дотигнаа цена од околу 300 денари.

Дополнително е проблем што граѓаните се жалат дека не можат да дојдат до маски. Во меѓувреме министерот за здравство, Венко Филипче уверува дека ги има сите потребни материјали.

РЕКЛАМА
- Реклами -