8 C
Ohrid
среда, ноември 25, 2020
Почетна Македонија Проектот на Никола Груевски Стиропор 2014 го однесе ветерот !!

Проектот на Никола Груевски Стиропор 2014 го однесе ветерот !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во вчерашното невреме одлетаа делови од покривот и фасадата од зградата на МЕПСО, во центарот на Скопје. Парчиња од стиропор и гипс се паднати и расфрлани околу зградата и врз службените возила.

„Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот ‘Скопје 2014’ е и небезбеден за животите на луѓето“, кажа Шилегов, кој претходно најави дека по изборите ќе ги „реши“ спомениците од проектот.

Менувањето на фасадата на МЕПСО во неокласицистички стил чинеше 11 милиони евра.

РЕКЛАМА

Од Хидрометеоролошкиот завод велат дека ветерот синоќа бил со јачина од 70 километри на час.

- Реклами -