9.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаАмди Бајрам: До седум сатот мора да ги напуниме ние кутиите, за...

Амди Бајрам: До седум сатот мора да ги напуниме ние кутиите, за да искочи добро броењето.

Богдан Илиевски на Фејсбук објави видео со пратеникот Амди Бајрам, како јавно кажува како треба да се полнат гласачките кутии.

Ве поздрави Амди Бајрам, големиот партнер на ЗОРТ Коалицијата СДСМ/Беса. Да не прејудицирам, ама мислам дека баат’ Амди го кажа планот за 12-ти април. Халали!

„…и у 7 саат да ги напуниме таму кутиите да си бидат како што треба, на броење да си искочи како што треба…“, напиша Илиевски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...