10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Амди Бајрам: До седум сатот мора да ги напуниме ние кутиите, за...

Амди Бајрам: До седум сатот мора да ги напуниме ние кутиите, за да искочи добро броењето.

Translate (Eng):[gtranslate]

Богдан Илиевски на Фејсбук објави видео со пратеникот Амди Бајрам, како јавно кажува како треба да се полнат гласачките кутии.

Ве поздрави Амди Бајрам, големиот партнер на ЗОРТ Коалицијата СДСМ/Беса. Да не прејудицирам, ама мислам дека баат’ Амди го кажа планот за 12-ти април. Халали!

„…и у 7 саат да ги напуниме таму кутиите да си бидат како што треба, на броење да си искочи како што треба…“, напиша Илиевски.

РЕКЛАМА