7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Двајца Штипјани побегнале од болницата преку прозор, кога им кажале дека ќе...

Двајца Штипјани побегнале од болницата преку прозор, кога им кажале дека ќе ги испитуваат за коронавирус.

Translate (Eng):[gtranslate]

Двајца пациенти попладнево скршиле прозорец и избегале од штипската болница каде се пријавиле по скорото враќање од Италија, потврди за Телма министерот Наќе Чулев.

Станува збор за маж од Виница и за неговата партнерка хрватска државјанка кои пред неколку дена стигнале од Италија.

Мажот имал симптоми, и двојката тргнала во Штип на инфективното одделение. Таму пациентот станал агресивен и двајцата избегале откако го искршиле прозорецот. Откриени се во нивниот дом во Виница, каде според МВР полициски тим заедно со експерти од институтот за јавно здравје се обидуваат да ги вратат назад во болницата.

РЕКЛАМА
- Реклами -