5.9 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Свет Лидерот на Северна Кореја има наредено неговиот тетин да биде жив изеден...

Лидерот на Северна Кореја има наредено неговиот тетин да биде жив изеден од 120 бесни кучиња.

Translate (Eng):[gtranslate]

Севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун наредил неговиот тетин да биде жив изеден од 120 бесни кучиња како дивјачка казна за предавството, пренесува Дејли мејл. 67-годишниот Јанг Сонг Тек и неговите пет помошници биле соблечени голи и биле фрлени во кафез во кој имало кучиња што биле изгладнувани три дена, пишува британскиот весник, повикувајќи се на информации од Кина.

Глутницата бесни животни повеќе од еден час ги растргнувале телата на „предавниците“, извршувајќи ја казната наречена „егзекуција со кучиња“ (quan jae), јавил кинескиот весник Вен веи по.

Лидерот-тиранин на комунистичката држава го обвинил својот тетин, поранешен втор човек во Северна Кореја, за предавство и корупција и во својот новогодишен говор го нарекол „ѓубре“ и „фракционерски изрод.

РЕКЛАМА

За разлика од вообичаените егзекуции на политичките затвореници, кои биле извршени со стрелање со митралези, оваа невообичаена казна е резервирана за најомразените во севернокорејското општество.

Кинескиот весник тврди дека целиот процес бил надгледуван од врховниот лидер на Северна Кореја, заедно со 300 од неговите највисоки функционери, што претставувало јасно предупредување за сите оние што ќе му се спротивстават на режимот на Ким.

Западните експерти тврдат дека тоа што кинеските власти дозволиле ваков напис да биде објавен во еден од најтиражните кинески весници е очигледен знак дека тие го губат трпението со својот „збеснат“ сосед, пренесува Дејли мејл.

- Реклами -