7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Македонската полиција и Армијата моментално ја штитат границата од нов бран бегалци.

Македонската полиција и Армијата моментално ја штитат границата од нов бран бегалци.

Translate (Eng):[gtranslate]

Припадниците на граничната полиција во соработка со припадниците на Армијата и полиции на други држави будно ги следат јужната и северната граница поради состојбите на северот на Сирија и последните случувања во Турција и можната опасност од нов бран бегалци од Сирија

„Ние будно го следиме процесот и доколку има потреба и сега сме многу подобро подготвени и материјално-технички и кадровски за попречување на влез на нов бран мигранти“, изјави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во Велес, одговарајќи на новинарско прашање дали има опасност од нов бран беглаци, кои би транзитирале низ нашата држава.

РЕКЛАМА
- Реклами -