9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Забава По 48 часа во земјава: Коронавирусот аплицирал веќе за бугарски пасош.

По 48 часа во земјава: Коронавирусот аплицирал веќе за бугарски пасош.

Translate (Eng):[gtranslate]

Само еден ден престој во земјава беше доволен за коронавирусот да ја увиди грешката со изборот на домаќинот и да почне да ги бара своите бугарски корени.

Бугарската амбасада потврди дека доцна синоќа до нив пристигнала апликација за државјанство, но не сакаа да дадат никаков дополнителен коментар.

Причината за ваквата одлука на вирусот е потсмевот на кој бил изложен од неговите колеги што сега се шират низ ЕУ, како и условите кои го затекнале во здравствените установи.

РЕКЛАМА

Експертите блиски до владата велат дека ова е само изговор и дека вистинските причини се драстичните мерки што се преземаат и стравот од нашето членство во НАТО.

- Реклами -