7.4 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Експлозијата на плинска боца денес ја зеде и шестата жртва.

Експлозијата на плинска боца денес ја зеде и шестата жртва.

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, потврди за МИА директорот на Клиниката за ТОАРИЛУЦ, д-р Илир Хасани.

Ова е шеста жртва од експлозијата. На самото место на несреќата што се случи на 23 февруари загинаа три деца на осум, девет и 11 години, подоцна во болница почина и 58-годишен маж, а пред три дена на здобиените повреди им подлегна и 36-годишна жена.

РЕКЛАМА
- Реклами -