-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Забава За само четири дена коронавирусот во Македонија се заразил со сиромаштија и...

За само четири дена коронавирусот во Македонија се заразил со сиромаштија и намален имунитет, експертите стравуваат дека може да го снема….

Translate (Eng):[gtranslate]

Четири дена живот во Македонија беа доволни за македонскиот коронавирус да ја префати најраспространетата и најчеста болест во земјава – сиромаштијата.

Првите симптоми на болеста му се јавиле уште вториот ден, кога имунитетот му опаднал поради лошата исхрана, а состојбата нагло му се влошила третиот ден, кога и решил да се пријави во Заводот за социјални работи.

Откако од таму бил одбиен, во моментов се наоѓа во критична состојба и единствено нешто што го одржува во живот се апаратите, кои во секој момент можат да му бидат исклучени поради неподмирени долгови кон ЕВН.

РЕКЛАМА

Коперација