-3.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Свет Целиот тим на Јувентус сместен во карантин, поради опасност од коронавирусот.

Целиот тим на Јувентус сместен во карантин, поради опасност од коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Фудбалерите на Јувентус од вчера ги прекинаа тренинзите откако беше обелоденето дека уште тројца фудбалери се заболени од коронавирусот.

Станува збор за тројца фудбалери на Пјанезе, екипа од третата лига која неодамна играше против У23 тимот на Јувентус.

„Газета дело спорт“ тврди дека со коронавирусот се заразени тројца фудбалери на Пјанезе како и тренерот на екипата, а Јувентус сите свои играчи од тимот до 23 години ги испрати во домашен карантин каде ќе останат се до 8. март.

РЕКЛАМА